BIOSTEROL™:


Biosterol™ je suplement nejnovější generace typu "testosterone booster" vypracovaný nejlepšími polskými odborníky a založený na rostlinách, které se vyskytují v Polsku.

Jeho hlavními přednostmi jsou renomovaní autoři a účinnost ověřená zkouškami. Použití dle popisu umožňuje zvýšit produkci testosteronu až o 4 mg za den.

   


Prostředek stimulující hormonální hospodářství organismu.
Autor příbalové informace: dr Henryk Różański

Vlastnosti přípravku:
 Biosterol® je přípravek s vysokým obsahem steroidových saponinů, určený pro suplementaci diety sportovců. Výběr sloučenin, včetně derivátů spirostanu, má za účel zvýšení produkce testosteronu a stimulaci psychické aktivity, která umožňuje realizaci vyčerpávajících tréninkových plánů.

 Saponiny jsou chemické sloučeniny rostlinného původu složené ze dvou částí: aglykonu - sapogeniny (sapogenol) a glykonu – sacharidu. Saponiny mění strukturu cytoplazmatických membrán a epitelů a činí je propustnějšími pro organické látky včetně bílkovin. Saponiny se snadno spojují s cholesterolem a vytváří poměrně stabilní sloučeniny, které jsou farmakologicky aktivní.

 Steroidové saponiny jsou deriváty spirostanu nebo furostanu. Vzníkají na základě steranu – cyklického uhlovodíku s bočním řetězcem. Boční řetězec se skládá z pětidílného a šestidílného kruhu. Oba kruhy jsou spojeny uhlíkem C-22. Steroidové saponiny – deriváty furostanu – nemají uzavřený kruh F, ale alifatický řetězec. Kvůli anabolickým vlastnostem je používán sarsasapogenin, diosgenin, jamogenin, smilagenin, tigogenin a hekogenin. Výše uvedené saponiny mají hydroxylovou skupinu v poloze 3 a pomocí katalyzátorů se mohou přetvořit ve steroidní hormony nebo steroidní parahormony s anabolickým účinkem. V lidském organismu existují příslušné metabolické stezky, které jsou schopny biosyntézy steroidních (anabolických) látek z výše uvedených saponinů, za podmínky předběžného biochemického zpracování pod vlivem enzymů symbiotické střevní mikroflóry. Tyto enzymy přetvářejí saponiny v deriváty pregnanu (C-21) a androstanu (C-19), které jsou substráty syntézy testosteronu a androsteronu. Pro anabolismus jsou nejúčinnější saponiny s dvojnými vazbami mezi uhlíky C5 a C6. Metabolická degradace bočního řetězce steroidního saponinu (oxidace, redukce, dehydroxylace, dehydratace) vede ke vzniku sloučeniny C-19 (testosteron).

 Dodávání těchto prekursorů androgenů při normalizované střevní mikroflóře může zvýšit produkci testosteronu až o 4 mg za den. Díky této nadměrné produkci se v krvi objevuje tzv. volný testosteron, který není spojen s bílkovinami. Právě volný testosteron zajišťuje metabolický efekt. Navíc přidání fytosterolů a stimulátorů vylučování inzulinu (prekursory a aktivátory hydroxyisoleucinu, čistý 4-hydroxyisoleucin) obsažených v extraktech černuchy a pískavice zajišťuje povzbuzení růstu pojivové tkáně a svalové tkáně. Zvýšené vylučování inzulinu způsobuje povzbuzení syntézy glykogenu a bílkovin, usnadnění transportu glukózy, aminokyselin, draslíku a mastných kyselin dovnitř buněk skrz cytoplazmatické membrány a zastavování nadměrné glykogenolýzy, díky čemuž svaly neztrací energetický materiál.

Rostlinné přípravky obsahující saponiny.

K nejpopulárnějším rostlinným zdrojům steroidových saponinů patřil kotvičník zemní (Tribulus Terrestris). Od začátku 70. let byla tato rostlina používána k výrobě přípravků stimulujících metabolismus a také sekundární pohlavní znaky a sexuální popud.

Vývoj fytochemie umožnil stále lépe poznávat funkce jednotlivých sterolových frakcí, v současné době pomocí precizních metod extraktace jsou vytvářeny suplementy obsahující frakce, které nejvíc odpovídají potřebám jednotlivých cílových skupin. Současná suplementace odchází od extraktů založených na jedné rostlině, jejíž účinky jsou známé z bylinářské tradice, ke precizně vypracovaným sloučeninám a směsím s konkrétními fyziologickými účinky.

Biosterol® patří k moderním výrobkům. Práce na chemickém složení a schopnostech přípravku začala v roce 2004. Biosterol® obsahuje extrakty z 6 rostlin, vyrobené v samostatných technologických procesech. Anabolický potenciál přípravku je větší než v tradičním extraktu z kotvičníku zemního (Tribulus).

Indikace:
Anaerobní sporty založené na růstu svalové tkáně.
Stavy fyzického vyčerpání a apatie, snížená vitalita.

Dávkování:
1-2 kapsle ráno, po jídle. Biosterol® by měl být užíván každodenně. Kvůli stimulačnímu účinku by přípravek měl být užíván do 18 hodin. V den tréninku vezměte 1 kapsli s posledním jídlem před tréninkem. V případě užívání 2 kapslí denně – užívejte dvakrát denně po jidle.

Kontraindikace a nežádoucí účinky:
Přípravek by neměly užívat ženy v těhotenství a v období kojení.
Při konzumaci přípravku nebyly zjištěny nežádoucí účinky.

Účinné látky (extrakty):
Nigellae fluidum,
Capsici fluidum,
Trigonellae fluidum,
Myristicae liquidum,
Glycyrrhizae siccum,
Cynarae fluidum.

Jedna kapsle obsahuje:
– 200 mg saponinů,
– 66 mg fytosterolů,
– 0,25 mg steroidních alkaloidů.

Výrobek je určen pro dospělé osoby.

Uchovávání:
Přípravek uchovávejte v teplotě do 25°C, na místě nepřístupném dětem.

Obal:
3 blistry po 12 měkkých kapslí.


 
 

 

 Hlavni stránka | Kolik mi přibude? | Otázky | Spolupráce